Ciało

Naturalne kosmetyki na bazie szlachetnych olejów i starannie dobranych ziół pielęgnują Twoje ciało w łagodny i bezpieczny sposób. Zapewniają skórze codzienny zastrzyk łatwo przyswajalnych składników, które dzień po dniu odżywiają ją i wzmacniają.

pasek_cialo

Stanowiąca naturalną barierę skóra to nasz największy organ. Jednym z podstawowych jej zadań jest ochrona naszego organizmu przed działaniem czynników zewnętrznych. Ze względu na swą ogromną powierzchnię skóra pełni również niebywale ważną rolę w oddychaniu. Dlatego tak istotne w pielęgnacji naszego ciała jest dokładne oczyszczanie skóry oraz regularne złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Dopiero wówczas jest ona prawidłowo przygotowana na przyjęcie substancji odżywczych oraz składników bioaktywnie czynnych z preparatów kosmetycznych. Jednak właściwa pielęgnacja skóry zaczyna się właśnie na etapie doboru odpowiednich kosmetyków. Żele zawierające syntetyczne substancje pianotwórcze oraz pozostałe kosmetyki myjące niszczą naturalną lipidową warstwę ochronną skóry (sebum), czego rezultatem jest transepidermalna (przeznaskórkowa) utrata wody i wysuszenie skóry. Warto zatem poświęcić kilka chwil, aby przekonać się jak nasza skóra reaguje na różnego rodzaju preparaty i wybrać dla niej odpowiedni. Nic nie zastąpi prawdziwego, naturalnego mydła, które delikatnie myje i oczyszcza skórę.

Mydełka, które znajdą Państwo w naszej ofercie to produkty ręcznie wyrabiane, według tradycyjnej receptury. Nie tylko skutecznie oczyszczają i myją, ale także, ze względu na zastosowane naturalne składniki, delikatnie pielęgnują skórę.

Doskonałą ucztą dla ciała będzie kąpiel z zastosowaniem Mydła Algowego, które jest skarbnicą minerałów i witamin.

Mydło Lawendowe sprawdzi się świetnie w wieczornej pielęgnacji ciała, gdyż zawarty w nim olejek lawendowy odpręża, uspakaja, wycisza i ułatwia zasypianie.

W usuwaniu martwego naskórka i jednoczesnym odżywieniu skóry pomoże zastosowanie Mydła z Czarną Glinką.

Jeśli zaś chcemy sięgnąć po kosmetyk peelingujący – idealnym rozwiązaniem będzie użycie Mydła Korundowego, które bardzo intensywnie złuszcza warstwę rogową naskórka, dotleniając skórę. Przygotowuje ją do przyjęcia aktywnych substancji zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych takich jak Masło Shea i Olej Kokosowy. Dostarczają one skórze bogactwa substancji odżywczych, składników aktywnych, witamin, wartościowych kwasów tłuszczowych, uzupełniając i wzmacniając płaszcz lipidowy naskórka, a także wyrównując poziom pH skóry do jej naturalnego poziomu.